MICE sektöründe teknolojik innovasyon haricinde yaşadığımız bu sürecin de getirdiği bazı yeni trendler, değişimler ön plana çıkıyor, veya çıkacak. Bu dönemde bir nevi uyku sürecinde olan MICE sektörü, uyanmaya başlayacağı döneme kadar kendi içinde dönüşüme devam edecek. Bu trendler doğrultusunda aksiyon alabilenler bir adım öne geçecek.

Daha Kişiselleştirme, Bireyselleştirme

Bir nevi sosyal dünyada olduğu gibi gerçek dünyada da toplumdan çok direkt kişileri hedefleme. İş insanları hakkında daha fazla bilgi sahibi olarak, kişiye özel servislerin artırılmasını sağlamak. Özellikle kişilere özel tasarlanmış otel, seyahat, mekan, menü vb detaylar tercih edilecek.

Benzersiz Deneyimler

Konferans, iş odaklı katılım olsa bile, bulundukları mekan, şehir, ülkede farklı, özel deneyim imkanı sunmak, sadece keyif ve elde edebilecekleri deneyim haricinde özellikle sağlık temalı faaliyetler olabilir, belki farklı bir eğitim aktivitesi ile vücut ve zihinsel olarak misafiri yakalamak sizi tercih edilebilir seviyeye getirecektir.

Farklı Destinasyon Alternatifi

Özellikle Kongre, toplantı, fuar sektöründe organizasyonlar belli destinasyonlarda belli şehirlerde gerçekleşiyor. Avrupa’da Berlin, Barcelona, Viyana, Londra, İstanbul vs. Büyük metropoller yerine alternatif popülasyonun daha az olduğu şehir, ülke ve bölgelerde hazırlanacak alternatifler de önümüzdeki dönemin trendlerinden olacaktır. Farklı destinasyonlarda bütçeye ek olarak sunulacak aktivite, sağlık ve kişiselleştirilme ile ön plana çıkabilirsiniz.